One Hour Offline (Bir Saat Çevrimdışı) Kampanyası ve eTwinning Projesi başlatıldı

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Sosyal Medya Bağımlılığı, Sosyal Hayatın Tükenişi” adlı KA201 okul eğitimi alanında stratejik ortaklı projesinin pilot olarak belirlenen okullarında Ekim ayıyla birlikte kulüp faaliyetleri olarak ve pano hazırlama çalışmalarıyla Günde 1 Saat Çevrimdışı (1 Hour Offline) kampanyası başlatılmıştır.

Şehir merkezinde ise halkın yoğun olarak kullandığı caddelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi “billboard”larında hem projemiz ve ortak kurumlarımızın tanıtımını gerçekleştiren hem de “1 Hour Offline” kampanyasını şehir halkına yönelik yaygınlaştırma amacına hizmet eden iki sayfadan oluşan reklam yayınlanmıştır. Bu konuda ilimizde çok önemli bir yerel kurum olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin de proje konusunda desteği alınmıştır.

Daha sonra, “billboard” grafiği ve proje broşürü kurumların resmi ve projede görev alan şahısların şahsi sosyal medya hesaplarında paylaşılarak projenin hedef kitlesine ulaştırılmıştır.

 

https://www.facebook.com/groups/151631138883501/permalink/422890125090933/

"Sosyal Medya Bağımlılığı, Sosyal Hayatın Tükenişi" Projesi.#socialmedia #socialmediaaddiction #addictiontosocialmedia #ErasmusPlus #Erasmus2019 #Erasmusdays #Erasmus2018 #1houroffline #sosyalmedya #erasmus

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü paylaştı: 4 Kasım 2019 Pazartesi

https://www.instagram.com/p/B4b6RR7D6_A

“One Hour Offline” (Bir Saat Çevrimdışı) Kampanyası eTwinning üzerinde etkinlikler bölümünde başlatıldı ve her ilden ve program ülkelerden katılımcı öğretmenler tarafından katılım gerçekleştirilmektedir. Etkinliklerin sürekliliği sağlanmakta ve daha geniş kitleye ulaştırılmaktadır.

Ayrıca, projemizi desteklemesi, etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve etkilerinin derinleştirilmesi için bir eTwinning Projesi başlatıldı. Projeye 12-18 yaş aralığının derslerine giren ülkemiz ve program ülke öğretmenleri katılmıştır. Ortak sayısı ve etki alanı arttırılacak ve projenin uygulamada ve tanıtımda yaygınlaşması amaçlanmıştır. Türkiye’nin, İspanya’nın ve Polonya’nın farklı şehirlerinden ortakların da katkısıyla “1 Hour Offline” kampanyasının ve projenin ülkeler ve Avrupa genelinde yaygınlaşması sağlanmıştır.

 

eTwinning Projemizle İlgili Etkinlikler:

https://live.etwinning.net/projects/project/204047

https://live.etwinning.net/events/event/90903

https://live.etwinning.net/events/event/91819

http://cakirtepemtal.meb.k12.tr/icerikler/okulumuzda-an-hour-offline-kampanyasi-baslatilmistir_8165691.html

http://turgutreiscpl.meb.k12.tr/icerikler/bagimlilik-semineri-2_8762836.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir