2. Ulusötesi Proje Toplantımız Polonya’nın Łódź Şehrinde Gerçekleştirildi

Projemizin 2. uluslarası toplantısı Polonyalı ortak 36,6 Competence Centre yetkilileri Anna Ziemecka-Poteraj ve Jakub Poteraj ‘ın evsahipliğinde 12-13 Nisan tarihlerinde Łódź (Vuç) şehrinde gerçekleştirildi.

Koordinatör kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden il müdürümüz sayın Cemal Yılmaz, şube müdürü sayın Önder Erdem Gökşen ve proje koordinatörü Sebahattin Göktalay hazır bulunurken, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden proje sorumlusu ve rehber öğretmen İbrahim Daşkıran ve Ahmet Çolak katıldı. Toplantıya İspanyol ortaklar olan Mancomunitat de la Ribera Alta’dan sayın başkan Txema Pelaez Palazon ve Josep Lluís Blanco Vega, Colegio Hernandez’den ise proje sorumlusu ve İngilizce öğretmenleri Amparo Salom Badenes ve Sarai Maria Vicente Martínez katıldı. Mancomunitat de la Ribera Alta’nın projelerden sorumlu yetkilisi Laura Bas Marian ise Skype görüşmesiyle toplantıya katılım gerçekleştirdi.

4 günlük program kapsamında öncelikle çalışma konumuz ile ilgili yol haritası çıkarılarak bu konunun yalnızca bir ülke ya da coğrafyaya has bir problem olmadığı noktasında mutabık kaldık. Dil, din, ırk ya da hangi coğrafya olursa olsun teknolojinin büyük bir köy haline getirdiği dünyamızda, gençlerimizi sosyal medya ve bunun uzantılarını istenilen seviyede nasıl kullanmaları gerektiğini irdeledik. Gençlerin sosyal medya içinde kendilerini nasıl tanımladıkları ve kendilerine nasıl bir rol oluşturduklarına dair analizler yapmak için farklı anket ve teknikler uygulanması, projenin kilit uygulamalarından birisi oldu. Reel hayat içerisinde “ben” ve “biz” kavramlarını kullanmanın insan hayatındaki olumlu yansımalarına değinildi. Teknolojinin olumlu bir şekilde yaşama entegre edilmesi ve yalnızca bunun için kullanılan bir enstrüman haline getirilmesi adına çalışmaların derinleştirilmesi kararlaştırıldı. Çalışmaların kapsamı oluşturulduktan sonra Polonya’nın tarihi ve kültürel dokusuna da şahitlik edildi. Bundan sonraki süreçte misafirlerimizi ağırlayacağımız ve bizimde hareketliliklere devam edeceğimiz projenin, gençlerin sosyal medya kullanımına olumlu yansımaları olacağını umuyor ve bu yönde araştırmalara devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir