1. Ulusötesi Proje Toplantısı Kahramanmaraş’ta Gerçekleştirildi

Sosyal Medya Bağımlılığı, Sosyal Hayatın Tükenişi adlı Erasmus+ KA 201 Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar Projemizin 1. Ulusötesi toplantısı, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel ortak Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ev sahipliğinde 5-7 Mart tarihlerinde Simya Koleji’nde gerçekleştirildi.
Toplantıya İspanyol ortak kurumlar Mancomunitat de la Ribera Alta’dan Laura Bas Marian, Marta Perez Penades ve Fortunato Tapia Cascales; Colegio Hernandez’den Sarai Vicente Martinez ve Eugenio Alcover da Silva katıldılar.
Ev sahibi kurumlar Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Cuma Doğan ve Sebahattin Göktalay; Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden ise İbrahim Daşkıran ve İbrahim Yıldız katılım gerçekleştirildi. Toplantıda, kurumların öğrencilere ve velilere uygulanmak üzere oluşturdukları anketlerin karşılaştırılması, birleştirilmesi ve projenin amacına uygun olarak ölçülmesi gereken konulara yönelik ortak tek bir anket ortaya koyulmuştur.
Kurum ziyaretleri olarak,”We’re Smarter Than Technology” adlı benzer bir KA229 projesi yürümekte olan Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi’ne gidilmiş ve öğrencilerin proje faaliyetleri ve ülkemiz ve eğitim sistemi konusunda sunumları dinlenmiştir. Daha sonra, ortak kurum olan Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi ziyaret edilmiş, iş ve işlemlerle ilgili katılımcı kurumlarla bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Son olarak da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde basın mensupları ve idari personelin katıldığı sertifika töreni ve basın bilgilendirme toplantısı yapılarak basına yürümekte olan projelerle ilgili bilgi verilmiştir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir